Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol
  1. Tum uyelerimizin dikkatine. Site adresi :http://www.esfvape.com/

Ahşap Polisajı

'Bir Bilene Sor' forumunda sasa tarafından 11 Ocak 2021 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. sasa

sasa
    Expand Collapse
    E-Sigara Profesör
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    238
    Ratings:
    +352 / 4
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok rda Adam mod
    Formdaşlar ahşap kaplama bir mod yapıyorum 5000 kum zımparaya kadar çıkmayı düşünüyorum am bitirme polisajında ne kullanmalıyım, pirinç için kullanılan menzerna kahverengi polisaj cilası ahşapta da işe yararmı daha önce deneyen oldumu

VOG-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. yLmZz

yLmZz
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    363
    Ratings:
    +997 / 40
    iyi de hocam
    ahşap cilası satılan bişey, almam derseniz youtubede yapımı da gösteriliyor ingilzce arayın ecnebiden bakın isterseniz
    ha elimde kalan cila var deneyeyim diyorsanız risk almak size kalmış ama 50-60 lira cilaya verilir, yıllarca kullanılacak mod için bu küçük masraftan kaçınmanızı tavsiye etmem
    not: her cila polisaja uygun mu ahşapta emin değilim, iyi araştırın polisaja uygundur yazanlar olması lazım

• Beğendim Beğendim x 1
  3. sasa

sasa
    Expand Collapse
    E-Sigara Profesör

Alınan Beğeniler:
    238
    Ratings:
    +352 / 4
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok rda Adam mod
    Hocam cila kullanmak istemiyorum cila ahşabın doğal yapısını bozuyor güzel bir polisajla tung yağı ile parlatmayı düşündüm ama bitirme polisajı nasıl yapılır onun hakkında fikir almak için konuyu açtım

4. sasa

sasa
    Expand Collapse
    E-Sigara Profesör

Alınan Beğeniler:
    238
    Ratings:
    +352 / 4
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok rda Adam mod
    Hocam cila kullanmak istemiyorum cila ahşabın doğal yapısını bozuyor güzel bir polisajla tung yağı ile parlatmayı düşündüm ama bitirme polisajı nasıl yapılır onun hakkında fikir almak için konuyu açtım

5. yzk

yzk
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    167
    Ratings:
    +357 / 21
    Kullandiginiz Cihaz:
    vt75 nano+expromizer v2.1
    H
    Hocam eğer kendi renginden kalacaksa mod direk fırça ve dikkatli bir işcilikle vernikleyin hem daha koruyucu olur hemde parlak bir görüntüsü olur hemde koruyucu olur ilerde çizik olduğu zaman zımpara atar yeniden verniklersiniz , böylece ahşabıda inceltmemiş olursunuz hem ekonomik hemde koruyucu olur ha yok farklı bir renk olsun dersenizde pinoteks alacaksınız renklendirici olarak vernikten önce üslüp ile uygulayacaksınız (eldiven giyerseniz eliniz boya olmaz) daha sonra kuruyunca vernik atacaksınız , yağlı ürünleri direk uygularsanız ahşap emip daha sonra kusma yapabilir.

6. ADReNaLiN

ADReNaLiN
    Expand Collapse
    ƒєηєявαнçє

Alınan Beğeniler:
    145
    Ratings:
    +187 / 4
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    20.08.2016
    Vernik ahşabın doğal yapısını bozar hocam zamanla kızarır ahşap ayrıca sürekli elde olan bir ürün olduğu için zamanla çatlama yapabilir fırça ilede hassas bir işçilik kolay değil fırça izi oluşabilir ancak illa vernik atacaksanız hazır sprey haline getirilmiş olanlar mevcut alıp atabilirsiniz benim tavsiyem ya hazır doğal besleyici ürünlere yönelmeniz yada zeytinyağı balmumu doğal karışımı hazırlayıp kullanabilirsiniz balmumu nemli ve rutubetli ortamlara ve suya karşı ağacı korur.

• Beğendim Beğendim x 1
  7. ADReNaLiN

ADReNaLiN
    Expand Collapse
    ƒєηєявαнçє

Alınan Beğeniler:
    145
    Ratings:
    +187 / 4
    20.08.2016
    sağdaki yaklaşık 4 senedir bende olan mod çok fazla kullanılmamasına rağmen kararmış durdukça geçen hafta 1200 2000 3000 zımpara attım soldaki hali aldı 1200 den başlama sebebim ağaç zamanla şişme yapmış ortam nemden kaynaklı bundan sonra bakımda şişme olmadığı taktirde 3000 5000(ben bulamadım) zımpara atmak yeterli olur diye düşünüyorum ayrıca üzerine bir ürün sürmenize hiç gerek kalmaz 5000 zımpara zaten parlatacaktır benimki 3000 de bile patlamaya başladı.

• Beğendim Beğendim x 2
    • Faydalı Faydalı x 2
  8. Gıdışım

Gıdışım
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    1,709
    Ratings:
    +3,641 / 3
    01.02.2016
    forumda daha önce açılan birkaç başlık vardı,, onlardaki tavsiyelere göz atabilirsiniz fikir verebilir. bıçak sanatı forumuna bakmanızı tavsiye ederim çok faydalı olacaktır. ben vazelin ve leflef ayakkabı cilası kullanıyorum.gayet yeterli oluyor.

• Beğendim Beğendim x 1
  9. yzk

yzk
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    167
    Ratings:
    +357 / 21
    Kullandiginiz Cihaz:
    vt75 nano+expromizer v2.1
    Hocam ne işle meşgulsünüz bilmiyorum ama vernik bir çok ağacı çatlatmaz öyle olsa evimizdeki mobilyaların bir çoğu çatlardı tabi şimdi gerçek mobilya kullananda az ama yıllarca mobilyacılık yapmış biri olarak vernik çatlatmaz , özellikle pinoteks çekilmiş ahşap çatlamaz tabi koşullara göre değişir güneş altında kalma , nemli ortamda kalma , çok sıcak ortamdan soğuk ortama ani geçişler gibi durumlar bunu etkiler ama normal kullanımda çatlatmaz çoğu ağaç türünü yalnız ağaç çalışır tamamen kuru olmayan ağacı kullanırsanız çatlama patlama olur.

Bu arada sizin dediğiniz yöntemlerde uygundur küçük parçalar için ben verniği önerirken kirlenmeyi de baz aldım vernikli olduğunda elinizden kirlenme yapmaz ama verniksiz ağaça elinizdeki kir zamanla yapışır ayrıca zımpara yaptığınızda üstündeki ağacı değil verniği yemiş olursunuz , yeniden vernik atarak ahşaptan yemeden ilk günkü haline döndürürsünüz.

10. sasa

sasa
    Expand Collapse
    E-Sigara Profesör

Alınan Beğeniler:
    238
    Ratings:
    +352 / 4
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok rda Adam mod
    Stabile etmeyide düşünüyorum ama stabilede kullanılan kimyasalar sağlığa zararlımıdır sonuçta mod elimizde fazlaca zaman geçiriyoruz

11. ADReNaLiN

ADReNaLiN
    Expand Collapse
    ƒєηєявαнçє

Alınan Beğeniler:
    145
    Ratings:
    +187 / 4
    20.08.2016
    Ben marangozum hocam şuan inşaattayım yanımda mevcut değil ama akşam size çatlamış vernik görüntüsü atabilirim elde ter olduğu için dolayısıyla nemli ortam oluşuyor bundan dolayı çatlama yapıyor ve sert bir zemin oluşur bir darbe aldığında iz yapar normal bir ortamda duran ağaç ile karıştırmayınız bunu ki sürekli bakım gerektirecek zımpara ve vernik yenilemek gerekir ve vernik zamanla ağacı kızartır koyulaştırıyor lambri bilirsiniz dilerseniz size yeni yapılmış verniklenmiş ve 1 sene sonraki haliyle fotoğraf paylaşabilirim mobilya örneği vermişsiniz evlerde kullanılan mobilyaların %80 kaplama sizin bahsettiğiniz mobilya ham mdf üstüne lake boya atılır onun üstüne komprasör ile ince tabaka vernik atılır(boyanın üzerine vernik atıldığı için kızarmaz) ama bunu elde sürekli tutulan mod ile kıyaslamayınız bence en güzeli kimyasal olmadan doğal olarak zeytinyağı badem yağı balmumu gibi ürünler ile korumak.

• Beğendim Beğendim x 1
  12. vape39

vape39
    Expand Collapse
    MERAK MÜHENDİSİ
    ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    327
    Ratings:
    +458 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    tesla wye85+fakirs ida
    25.11.2013
    25 gr balmumu,2 yemek kaşığı zeytinyağı,1 yemek kaşığı soğuk sıkım çörek otu yağı,1 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı,cezvede ateş üstünde eritin bu karışımı,bir metal kaba boşaltın ,15-20 dk soğusun,alın size mis gibi, deri ve ahşap bakım yağı

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.